Vyhlídkové místo u sochy sv. Josefa


Kraj: Liberecký


Okres: Semily


GPS souřadnice: 50.6977278N, 15.3894397E


Vyhlídkové místo u sv. Josefa naleznete zde: https://mapy.cz/s/cugakadala

Dnes vás zavedu na vyhlídkové místo, kde má jeden svět jako na tlapce. Toto místo jen mrňousek za městečkem Vysoké nad Jizerou stráží sám sv. Josef.

Byl krásný podzimní den. Vanul chladný větřík, na blankytné obloze zářil kamarád Puňťa a příroda voněla blížící se zimou. Tento krásný jsem se rozhodl vydat mezi vysocké kopečky a jen tak si svištět s větrem a radostí v kožíšku. A jak jsem si usmyslel, tak jsem i učinil.

Hned po snídani v penzionu Aktiv jsem se rozloučil s místními člobrdy a jen se mi za tlapkami zaprášilo, už jsem byl venku. Svištěl jsem po louce s větrem o závod a s radostí, zvědavostí a se ségruší v kožíšku. Svištěl jsem kupředu a měl jsem tákovou radost, že jsem se ségruší dělal psí kusy. Než jsem se nadál, byl jsem u kámošek oveček, které mi vybečely novinky, já jim štěknul, že se chystám jen tak svištět mezi kopečky a v mžiku jsem byl opět na louce a svištěl jsem dál.

Svištěl jsem kupředu a nic mne nemohlo zastavit. Prosvištěl jsem kolem vleku, prosvištěl jsem kolem lesa. Prosvištěl jsem kolem všech známých míst, až jsem dosvištěl na místo mne neznámé. Dosvištěl jsem na konec louky, kam jsem za celou dobu mého pobytu ve Vysoké nad Jizerou nebyl.

To se ví, nedalo mi to. Ani mi neštěklo, že bych měl zpomalit. Vůbec mi neštěklo, že bych měl zastavit. Přesvištěl jsem polní cestu a už jsem svištěl po louce s lesem po pravé tlapce. Svištěl jsem z kopečka a od tlapek mi odlétala travička. Svištěl jsem ták rychle, až mi ušadla plápolala na kebuli. Svištěl jsem kupředu, neznámo kam.

Cesta mi šla krásně od tlapek. Jakpak by také ne, když jsem měl namířeno někam. Kam, to mi bylo jedno. Věděl jsem, že tímto směrem dosvištím na nádherné místo. Věděl jsem, že by bylo, aby to tak nebylo.

Svištěl jsem stále kupředu a než jsem se nadál, les, který mne doprovázel po pravé tlapce, byl tentam. Najednou jsem měl svět jako na tlapce a koukal jsem do dálky daleké. Merčil jsem kopce i kopečky, merčil jsem hřebeny hor. Merčil jsem domky i vesničky, merčil jsem cesty i cestičky. Merčil jsem nádhernou přírodu.

Když jsem se roztlapkal z prvotního překvapení, rozhlédl jsem se kolem. Jen pár kroků přede mnou zmerčil jsem lavičku. Za lavičkou zmerčil jsem sochu. Zmerčil jsem místo, které stráží sám sv. Josef. Zmerčil jsem místo, kde jsem se musel zastavit a jen tak posedět.

 

Tip na ubytování

 

Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím penzion Aktiv. Nachází se jen pár krůčků od přírody a z okolí penzionu má jeden svět jako na tlapce. V penzionu Aktiv výborně vaří a poradí si i s různými dietami.